Заповіді

Як голова сім’ї повинен якнайпростіше
навчати заповідей тих, хто в його домі

Перша Заповідь
Нехай не буде тобі інших богів передо Мною!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога та довіряти Йому понад усе.

Друга Заповідь
Не призивай Ймення Господа, Бога твого, надаремно!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не вживати Його Імeні для прокльонів, присягання, брехні чи обману, чи використовувати Його забобонно, aлe звертатись до Божого Імені у кожній турботі, молитися до Нього, прославляти Його та дякувати Йому.

Третя Заповідь
Пам’ятай день святий, щоб святити його!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не зневажати проповідування та Його Слова, але свято шанувати їх, а також радо їх слухати та вивчати.

Четверта Заповідь
Шануй свого батька та матір свою, [щоб довгі були твої дні на землі]!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не зневажати та не гнівити наших батьків та інших старших, а шанувати їх, служити їм і слухатися їх та наділяти їх любов’ю й повагою.

П’ята Заповідь
Не вбивай!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не завдавати болю чи шкоди нашому ближньому щодо тіла його, а допомагати йому та бути йому другом у всякій тілесній потребі [у кожній потребі та небезпеці для життя і тіла].

Шоста Заповідь
Не чини перелюбу!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб вести чисте та пристойне життя в словах і вчинках, та щоб чоловік і дружина любили та шанували одне одного.

Сьома Заповідь
Не кради!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не відбирати у нашого ближнього грошей чи його власності й не здобувати цього підробкою товарів чи нечесною торгівлею, а допомагати йому захищати його власність та поліпшувати справу [щоб його засоби для життя зберігалися, а його стан поліпшувався].

Восьма Заповідь
Не свідчи неправдиво на свого ближнього!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не розпускати неправди, пліток чи поганої слави про нашого ближнього, не зраджувати його, а його захищати, добре про нього говорити, сприймати його слова та вчинки в якомога ліпший спосіб.

Дев’ята Заповідь
Не жадай дому ближнього свого!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не зазіхати на спадщину чи дім нашого ближнього, не здобувати їх неправдивими позовами, але допомагати й бути в пригоді йому утримувати їх.

Десята Заповідь
Не жадай жінки ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!

Що це означає?

Відповідь:
Ми повинні боятися і любити Бога так, щоб не забирати силоміць, не спокушувати дружини ближнього свого, його робітників або тварин, а спонукати їх до того, щоб вони залишалися і виконували свої обов’язки.

Bиcнoвoк

Що кaжe Бoг пpo вcі ці зaпoвіді?

Відповідь:

Він кaжe:
«Я — Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що карає за провину батьків на синах до третього й четвертого покоління тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене і хто держиться Моїх 3аповідей» (Вих.20:5-6)

Що це означає?

Відповідь:
Бог погрожує покарати всіх, хто порушує ці 3аповіді. Тож, ми повинні боятися Його гніву та не проявляти непослуху до того, що Він наказує. Проте Він обіцяє милість та всяке благословення всім, хто дотримується цих заповідей. Отже, ми повинні також Його любити, вірити в Нього та охоче діяти [палко та старанно впорядковувати ціле наше життя] згідно з Його заповідями.

Кожен урок вивчай зі старанням – наповниться дім процвітанням

Ukrainian Lutheran Church Українська Лютеранська Церква Лютерани Мартін Лютер Великий Катехізис протестанти